10299 JUNGLE GREEN
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 1 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2664kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 2 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 10 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 3330kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 3 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2997kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 4 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2997kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 5 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2997kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 6 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2997kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 7 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 7 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2664kg |
| Block | 10299 |
| Color | GREEN |
| Bundle | No |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | SOLID + WP |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 293cm / 115inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2.0cm / ¾inch |
| Weight | 350kg |